Forrás: Pixabay: congerdesign
Hogyan készítsünk egészséges vegán falafelt
A csicseriborsó a fő összetevő, ezek a falafelek nem csak laktatóak, hanem olcsók, gyorsan elkészíthetőek és finomak is!
Hozzávalók
- 1 konzervek Csicseriborsó (lecsepegtetve és leöblítve)
- 1 Közepes hagyma (apróra vágva)
- 2 szegfűszeg fokhagyma (apróra vágva)
- Egy marék friss petrezselyem (apróra vágva)
- 1 teáskanál Kömény
- só és bors ízlés szerint
- 21⁄2 evőkanál liszt
- olaj a sütéshez
Eljárás
Kezdjük a csicseriborsó pépesítésével egy nagy tálban. Úgy tapasztaltam, hogy egy villa tökéletesen megfelel erre a feladatra, bár egy konyhai robotgép is megteszi, attól függően, hogy mennyire szereted a falafelt sima vagy darabos.
Keverje bele az apróra vágott hagymát, a felaprított fokhagymát és az apróra vágott petrezselymet. Nagyon fontos, hogy ezeket apróra vágjuk, mert a nagy darabok miatt a falafelek széteshetnek sütés közben.
Adjuk hozzá a fűszereket - köményt, sót és borsot. Nyugodtan változtassa meg a mennyiségeket ízlésének megfelelően. Én személy szerint szeretem a köményt, hogy a falaféléknek jellegzetes közel-keleti ízt adjon.
Fokozatosan keverje bele a lisztet, és használja a keverék kötőanyagaként. A csicseriborsó nedvességtartalmától függően lehet, hogy módosítani kell a felhasznált liszt mennyiségét. Én általában 2 evőkanál liszttel szoktam kezdeni, és szükség esetén többet adok hozzá.
Formázzon a keverékből kis pogácsákat. Ha túl ragacsosnak találja a keveréket, nedvesítse meg a kezét egy kis vízzel. Ez megkönnyíti és tisztábbá teszi a formázási folyamatot.
Egy serpenyőben közepes lángon hevítsük fel az olajat. Süsse a falafelt mindkét oldalát aranybarnára, általában 3-5 percig oldalanként. Ügyeljen arra, hogy az olaj forró, de ne túl forró legyen, nehogy a falafelek megégjenek.
Tálalja a falafelt salátával vagy pitakenyérben, házi készítésű tahiniöntettel.